Mobil iş uygulamaları büyük fırsatlar sunuyor
Mobil iş uygulamaları büyük fırsatlar sunuyor
Mobil iş uygulamaları büyük fırsatlar sunuyor

Mobil iş uygulamaları büyük fırsatlar sunuyor

Mobil dünyada yaşanan gelişmeler özellikle donanım tarafında daha hızlı, daha stabil ve daha iyi kullanıcı deneyimi sunan cihazların sayılarının artması ile birlikte yazılım tarafındaki geliştiricilere daha büyük fırsatlar sunmaya başladı.

Daha önce sunucu üzerinde işlenen veriler daha güçlü cihazlar ile artık client üzerinde işlenebilir hale geldi. Bu sayede sunucu ile daha az veri trafiği sağlanarak uygulamanın çalışmasına büyük bir hız sağlanıyor. Bunun yanında gerek Android, gerek IOS tarafında işletim sistemlerinin iyileştirilmesi geliştirdiğimiz uygulamalara yansımakta ve bu şekilde daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilmekteyiz.

KOBİ’lerin danışmanlığa ihtiyacı var

KOBİ’ler mobil uygulamalara ülkemizde, mutlaka sahip olunması ve kullanılması gereken bir mecra gözüyle bakmakla beraber maliyetler konusunda piyasadaki belirsizlik karar verme süreçlerini zorlaştırıyor. Bununla beraber geliştirilecek uygulamanın, amaç, yöntem ve özelikle sistem entegrasyonu sürecinin doğru yönetilmesi konusunda danışmanlığa ihtiyaç duyuyorlar.

Tüm yazılım geliştirme süreçlerinde olduğu gibi mobil yazılımda da başarının yolu, nasıl kodlanacağından ziyade şirkete katma değer sağlayacak mobil gereksinimin ne olduğunu doğru belirlemekten geçiyor.

4G bulut yatırımlarını hizlandıracak

Daha büyük bir İnternet  bant genişliği tabii ki mobil uygulama kullanımına da bir ivme katacaktır. Özelikle şirketlerinin yönetim sistemlerine entegre edilme sürecini  hızlandırırken, bulut alanında yapılan yatırımlara ise hız katacaktır.